Nauka języków obcych nie jest łatwą sprawą. Wymaga to dużego poświęcenia, mnóstwa czasu, energii i znalezienia właściwego trybu nauczania, który będzie dopasowany do naszych preferencji. Żeby nauka języka była przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, musimy znaleźć odpowiedni dla siebie język oraz sposób, w jaki będziemy się go uczyć. Jeśli mamy to opanowane, jesteśmy na dobrej drodze do nauczenia się języka.
Nauka języka niemieckiego – dlaczego wybrać niemiecki?
Niemiecki jest bardzo często wybieranym językiem do nauki, zwłaszcza w Polsce. Na pierwszym miejscu znajduje się naturalnie angielski, który powoli staje się niemal “obowiązkowym” językiem. Nauka języka niemieckiego czasami bywa już zapoczątkowana w szkołach – jest on wtedy drugim językiem obcym, którego uczą się dzieci i młodzież.
Język niemiecki jest niezwykle popularny w Europie. Włada nim 120 milionów ludzi i tylko 80 milionów to Niemcy. Jest on językiem urzędowym między innymi w Austrii, Luksemburgu czy Szwajcarii. Są to popularne punkty turystyczne, które są często odwiedzane przez Polaków.
Czy niemiecki przyda mi się w rozwoju kariery?
Oczywiście, że tak. Znajomość niemieckiego otwiera nam drzwi do pracy w międzynarodowych korporacjach – zarówno na terenie Polski jak i samych Niemiec. Dodatkowo bez problemu będziemy mogli wyjeżdżać do krajów niemieckojęzycznych w delegacje, na wymiany, czy inne ważne wydarzenia firmy. Z dobrze opanowanym językiem możemy spróbować swoich sił w szukaniu pracy za granicą, która jak wiadomo jest bardzo dobrze płatna.
Obecnie pracodawcy ogromną uwagę zwracają na znajomość języka obcego. Angielski umieją praktycznie wszyscy młodzi ludzie, więc posługując się tylko tym językiem – przegrywamy. Przegrywamy z ludźmi, którzy mają opanowany inny język chociaż w stopniu komunikatywnym.
Jak uczyć się niemieckiego?
Naukę języka niemieckiego od podstaw możemy rozpocząć na przykład w szkole językowej. Tam zajmą się nami specjaliści w nauczaniu. Możemy postawić na zajęcia grupowe albo indywidualne. Dodatkowo, godziny zajęć będą idealnie współgrały z pracą czy studiami.
Do pomocy w nauce możemy zainwestować we fiszki, książki, podręczniki dla klas podstawowych lub w kursy języka online.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.